Aktualności

10 porad, jak zdobyć nowych obserwujących na Instagramie  

17 sierpnia 2022

Instagram obecnie nie służy już wyłącznie do publikowania zdjęć i krótkich nagrań. Jest to platforma marketingowa, dzięki której w łatwy sposób można pokazać swój produkt lub usługę, rozwinąć markę, a co za tym idzie, zdobyć ogromną ilość nowych klientów. Popularność jest bardzo istotna przy rozwijaniu biznesu, a jej wyznacznikiem są właśnie followersi. Co zrobić, aby przybyło ich więcej? W tym artykule przedstawimy Wam 10 sposób na zdobycie nowych obserwujących na Instagramie.  

Kim są obserwatorzy na Instagramie i czemu ich ilość jest tak ważna?  

Obserwatorzy, czyli inaczej followersi, to osoby, które śledzą Twój profil na Instagramie. Działalność Twojego profilu, czyli wszystkie wstawiane posty, wyświetlają się im na głównej tablicy, dzięki czemu mogą być na bieżąco z nowościami. Jest to świetny sposób na promocję swojego produktu lub usługi, zrzeszając w jednym miejscu wszystkich zainteresowanych. Im większa liczba followersów, tym większa korzyść i możliwość rozwinięcia marki. Dzięki popularności na Instagramie możemy podejmować współpracę z innymi znanymi firmami tudzież influencerami, poszerzając tym samym swoją działalność o nowe horyzonty.  

Jak zdobyć obserwujących na Instagramie?  

Zastanawiasz się jak szybko rozwinąć swój profil na Instagramie i zdobyć potencjalnych klientów? Oto 10 porad, jak to zrobić.  

  1. Zadbaj o ciekawy opis swojej działalności i estetyczny wygląd profilu. Powinien on prezentować się jak prawdziwa strona internetowa, czyli zawierać wszystkie najważniejsze informacje. Nazwa profilu powinna być prosta i chwytliwa. 
  2. Pamiętaj o hashtagach. Dzięki nim mogą Cię znaleźć osoby, które dotychczas nie śledziły Twojego profilu. Dodawaj hashtagi, które nawiązują do udostępnionej przez Ciebie treści oraz pasują do wykonywanej branży.   
  3. Dbaj o regularne wstawianie postów. Jako najlepsze pory do publikowania contentu określa się poniedziałki, wtorki i piątki w godzinach 10:00-14:00, jednak większa częstotliwość na pewno nie zaszkodzi.  
  4. Buduj zaangażowanie i wchodź w interakcje z obserwatorami. Zachęcaj ich do aktywności na swoim profilu. Zadawaj pytania, twórz ankiety, organizuj konkursy, a z pewnością zaobserwujesz większy ruch wokół swojej marki.  
  5. Promuj swoje najpopularniejsze posty. Płatne promocje ułatwią Ci zdobycie dużych zasięgów.  
  6. Pamiętaj o dodawaniu InstaStories. Wydaje się to błahe, jednak ma to ogromną moc w pozyskiwaniu klientów. Prawie wszyscy użytkownicy Instagrama przeglądają rolki. W ten sposób możesz bardzo szybko zdobyć ich zainteresowanie. 
  7. Aktywnie obserwuj konta firm działających w podobnych branżach — lajkując, komentując i udostępniając ich zawartość. Jest to tzw. autopromocja. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że te marki również zainteresują się Twoim profilem i postanowią go udostępnić.  
  8. Zacznij nagrywać na żywo! To doskonały sposób na dotarcie do potencjalnych klientów, którzy będą mogli w czasie rzeczywistym zadawać pytania, komentować i oceniać produkt. Na Instagramie został uruchomiony Live Shopping, co oznacza, że swoje produkty możesz sprzedawać podczas trwającej transmisji.  
  9. Nawiązuj współprace z influencerami, którzy będą promować Twoja markę, przyciągając nowych klientów.  
  10. Promuj swoje konto w innych mediach społecznościowych. Udostępnij link do profilu na Facebooku, Twitterze, TikToku i innych platformach. To pomoże odnaleźć Twój profil wszystkim zainteresowanym.  

 

Popularność na Instagramie pozwala osiągnąć wiele korzyści marketingowych. Jednak aby ją zdobyć, najpierw musisz włożyć trochę pracy i zaangażowania. Spraw, by obserwatorzy pokochali Twój profil i chętnie korzystali z Twoich usług lub produktów. 

4Lucky