Aktualności

Jak prowadzić fanpage na Facebooku? Dbaj o content i regularność

31 sierpnia 2022

W dzisiejszych czasach każdy zdaje sobie sprawę, jak ogromną moc w marketingu posiadają social media. Media społecznościowe są narzędziem, które pozwalają na zdobycie popularności, kształtowanie wizerunku firmy, a także wypromowanie swoich produktów lub usług. Social media, a w szczególności Facebook, to idealne miejsce na rozwinięcie swojej marki. Jednak co robić, aby działania na fanpage’u były skuteczne? Podpowiadamy.

Od czego zacząć prowadzenie fanpage’a na Facebooku?

Zaczynamy od założenia firmowego konta na Facebooku. Należy zadbać o uwzględnienie wszystkich najważniejszych informacji w opisie, takich jak charakterystyka wykonywanej działalności, adres firmy, adres strony internetowej, numer telefonu oraz e-mail. Profil powinien być przejrzysty i wiarygodny, ponieważ stanowi wizytówkę naszej marki. Należy zadbać o estetyczną szatę graficzną tzn. dostosowanie tła i zdjęcia profilowego prezentujących naszą branżę, pod urządzenia mobilne. Warto również uwzględnić na stronie przyciski szybkiego kontaktu m.in. telefonicznego oraz poprzez Messenger i WhatsApp, dzięki czemu potencjalni klienci w łatwy sposób będą mogli się z nami skontaktować i skorzystać z naszych usług.

Fanpage na Facebooku? Zadbaj o content!

Prowadzenie mediów społecznościowych polega na budowaniu relacji z odbiorcami i dbaniu o dobry wizerunek firmy. Nie wystarczy przyciągnąć zainteresowanych. Trzeba ich zatrzymać na dłużej, aby stali się zaangażowanymi użytkownikami. Dlatego należy zastanowić się, do jakich klientów chcemy dotrzeć, co mogłoby się im spodobać, a co już niekoniecznie. Treść powinna być skierowana do konkretnych odbiorców, zachowując przy tym tematykę naszej działalności. Wskazane jest, by na fanpage’u znalazły się zdjęcia, opisy i ciekawostki, czyli rzeczy, które przyciągną uwagę oraz zainteresowanie obserwatorów.

Buduj zaangażowanie i wchodź w interakcje!

Samo posiadanie odbiorców na fanpage’u niewiele znaczy, gdy nie są oni aktywni. Należy budować ich zaufanie wobec firmy, aby włączyli się w jej życie. By tego dokonać, można odpowiednio ich zmotywować, wchodząc z nimi w różnego rodzaju interakcje np. za pomocą ankiet, konkursów czy też zwykłych pytań dodawanych na końcu posta. Aktywność w social mediach nie powinna być widoczna jedynie po stronie użytkowników, ale też firmy. Administratorzy fanpage’a na Facebooku muszą się angażować, regularnie odpowiadać na komentarze i wdawać się w dyskusje z followersami.

Szanuj opinie swoich odbiorców — również te negatywne

Rekomendacje w internecie są bardzo ważne. Aktualnie większość z nas, zanim zamówi coś online lub odwiedzi restauracje, sprawdza jakie opinie o danym przedsiębiorstwie wystawili inni klienci. Z biegiem czasu nieuniknione jest otrzymanie negatywnej opinii, ponieważ zawsze znajdzie się osoba, której usługa nie będzie odpowiadała. W takiej sytuacji radzimy, by nie dać się ponieść emocjom i spokojnie wyjaśnić zaistniałą sytuację. Reszta użytkowników ma możliwość przeczytania tych komentarzy, mogąc tym samym zapoznać się z całym obrazem danego tematu.

Jak prowadzić fanpage na Facebooku? Pamiętaj o byciu unikalnym!

Aby nasz fanpage cieszył się nieustannym zainteresowaniem, powinniśmy cały czas nadążać za trendami, próbować nowych rzeczy i sprawdzać reakcje fanów. Zbudźmy w nich sympatię do nas jako sprzedawców lub firmy świadczącej usługi. W postach na fanpage’u możemy nawiązywać do bieżących wydarzeń, prowadzić transmisje na żywo, tworzyć różnego rodzaju zabawy i gry zachęcające do udziału. Wszystko po to, aby wyróżniać się na tle konkurencji, zdobyć zasięgi i przyciągnąć do siebie zupełnie nowych odbiorców.

Jak widać, prowadzenie firmowego fanpage’a na Facebooku jest jak najbardziej opłacalne. Aby stale zwiększać nasze zasięgi, należy obserwować, testować nowe rozwiązania i dbać o zaangażowanie swoje i odbiorców. Dzięki regularnym działaniom, mamy szanse na zbudowanie wspaniałej relacji z klientami oraz zdobycie ich zaufania.

 

Zachęcamy do obserwowania fanpage’a na Facebooku firmy 4Lucky, gdzie znajdziecie więcej podobnych wpisów. 

4Lucky