Aktualności

O której godzinie publikować posty na Facebooku, by poprawić swoje zasięgi?  

10 sierpnia 2022

Zastanawiasz się, w jakich godzinach najlepiej dodawać posty na Facebooka? Czy to w ogóle ma znaczenie dla odbiorców oraz dla popularności opublikowanych treści? Wiadomo, że regularna praca i komunikacja jest znacząca przy budowaniu dobrej relacji z obserwatorami. Jak się okazuje, nie każdy dzień i godzina są na to odpowiednie. O której więc godzinie najlepiej publikować posty na platformie Facebook?  

Co tak naprawdę wpływa na popularność postów na Facebooku?

Dziś już każdy wie, jak bardzo ważna dla firm jest aktywność w mediach społecznościowych. Nie da się ukryć, że popularność w sieci przynosi liczne korzyści. Dzięki mediom społecznościowym przedsiębiorstwa mają wiele możliwości, by dbać o wizerunek firmy oraz podejmować nowe działania promocyjne. Aby osiągnąć większą popularność, a co za tym idzie poprawić swoje wyniki sprzedażowe, kluczową rolę w promocji na Facebooku odgrywa liczba wyświetleń danej treści. W celu jej zwiększenia należy dobrze poznać i zrozumieć algorytm wybranego serwisu, czyli m.in. to, jaki czas publikacji postów jest idealny, aby osiągnąć zamierzone cele i trafić do jak największej liczby użytkowników.  

Dlaczego tak ważna jest znajomość grupy docelowej?  

Według specjalistów, treść zdobywa najwięcej wyświetleń w ciągu około godziny od jej dodania. Dlatego tak ważny jest czas ich publikowania, aby trafić w jak najszersze grono odbiorców przeglądających w danym momencie aplikację. Równie ważnym aspektem powinna być nasza grupa docelowa, do której planujemy dotrzeć. Facebook to platforma uniwersalna, z której korzystają ludzie o różnych poglądach i grupie wiekowej. Dlatego aktywność w mediach społecznościowych powinna być dostosowana do konkretnej grupy odbiorców.  

O której godzinie publikować posty na Facebooku, by poprawić swoje zasięgi?  

Najlepszym czasem na dodawanie postów na Facebooka okazują się być godziny między 10 a 13, natomiast jako dni tygodnia podaje się wtorek, środę i piątek. W tym czasie występuje największa szansa na dotarcie do pokaźnej grupy użytkowników. Zastanawiacie się, czemu akurat te godziny są najdogodniejsze do publikacji postów? Odpowiedź jest bardzo prosta. W tych godzinach najczęściej występuje przerwa w pracy, podczas której jest czas na zjedzenie drugiego śniadania, wypicie kawy oraz włączenie social mediów w celu przeglądnięcia nowości.

Oprócz dostosowania godzin publikacji postów warto zadbać o content, jaki chcemy ogłaszać. Nie wystarczy publikować treści w konkretnych ramach czasowych. Ważna jest również ich zawartość oraz budowanie relacji z odbiorcami np. poprzez prowadzenie transmisji na żywo. Warto postawić na zdjęcia, które zachęcą użytkowników do polubienia postów i przejrzenia naszego fanpage’a. Aby zdobyć więcej wyświetleń, pamiętaj o podążaniu za trendami. To, co teraz jest na czasie, może się okazać świetną kartą przetargową w zdobyciu popularności.   

Pamiętaj o publikowaniu postów na Facebooka regularnie, a przy tym nie bój się eksperymentować. Twórz ciekawy i angażujący content, który przykuje uwagę użytkowników.

4Lucky