Aktualności

Wizytówki Żywiec: projektujemy i drukujemy dla Ciebie. Poznaj naszą ofertę

15 lutego 2023

Choć obecnie żyjemy w erze cyfrowej, gdzie niemal wszyscy ludzie kontaktują się ze sobą za pomocą Internetu lub linii telefonicznej, niewątpliwie niektóre formy druku pozostają niezmiennie istotne i funkcjonalne. Zasada ta nie dotyczy tylko spraw osobistych, ale także biznesowych – po formalnym spotkaniu zawsze warto wymienić się ze sobą wizytówkami, aby bez problemu móc się później ponownie skontaktować. Choć jest to najczęstsze zastosowanie wizytówek, pełnią one znacznie ważniejszą funkcję, niż mogłoby się początkowo wydawać. Stanowią dowód na profesjonalizm, odgrywają kluczową rolę w marketingu, a do tego są świetną okazją do zrobienia dobrego pierwszego wrażenia, dzięki któremu szybko można zapaść w pamięci drugiego człowieka. Jako żywiecka agencja 4Lucky projektujemy i drukujemy wizytówki dla firm i osób prywatnych. 

Co umieścić na wizytówce?

Wizytówki pozwalają na wymianę kontaktami i podstawowymi danymi – zazwyczaj na wizytówce umieszcza się nazwę przedsiębiorstwa, imię i nazwisko (często poprzedzone tytułem naukowym), adres zamieszkania/siedziby firmy/miejsca pracy, numer kontaktowy, adres e-mail i adres strony internetowej. Pozwalają na szybkie przedstawienie się – informują o tym, kim jesteśmy, jaką firmę reprezentujemy, czym właściwie się zajmujemy i w jakiej branży oraz w jaki sposób można się z nami skontaktować. Wizytówka to także świetne miejsce do zaprezentowania swojego logo, aby potencjalny klient czy osoba, z którą mamy zamiar nawiązać współpracę, mogli skojarzyć nazwę i specyfikę firmy z danym symbolem. 

W jakim celu stosuje się wizytówki?

Mimo szeroko pojętej cyfryzacji, nic nie jest w stanie zastąpić kontaktu na żywo” podczas osobistego spotkania pozwalającego na bezproblemową komunikację werbalną i niewerbalną. Takie spotkanie umożliwia wywarcie dobrego pierwszego wrażenia, zaprezentowania się w jak najlepszym świetle, włączając w to wygląd, sposób mówienia, aparycję, gesty i mimikę twarzy. Kontakt telefoniczny czy mailowy pozwala jedynie na namiastkę takiej prezentacji. Nie jest bowiem w stanie zastąpić wymownego kontaktu wzrokowego, możliwości uściśnięcia dłoni czy poklepania się po ramieniu, a także identyfikacji cech zachowania. Wręczenie wizytówki oznacza wstępne przypieczętowanie znajomości oraz wyrażenie chęci nawiązania ponownego kontaktu.

Wizytówka wiele też mówi o nas samych lub firmie, którą reprezentujemy i pozwala zrobić dobre wrażenie, zwłaszcza jeśli jest starannie przygotowana i świadczy o poczuciu klasy i estetyki. Wizytówki dają nowe możliwości marketingowe, świadczą o autentyczności i byciu godnym zaufania – jest to szczególnie ważne w przypadku mniejszych i mniej znanych biznesów, których pozycja na rynku nie jest jeszcze dobrze ustabilizowana. To także świetny zabieg promocyjny, który będzie przypominał o istnieniu przedsiębiorstwa i możliwości nawiązania współpracy. W przypadku niektórych firm, na przykład związanych z kreatywnymi działaniami, wizytówki mogą jednocześnie dostarczać ważnych firmowych informacji, jak i stanowić reklamę – unikalne wizytówki będą świadczyć o pomysłowości, niebanalnych rozwiązaniach i pozwolą na pierwsze zaprezentowanie swoich projektów. Mając informacje kontaktowe w postaci fizycznej, interesant może też szybko przekazać je innym, przedstawiając nas kolejnym osobom.

Kiedy najlepiej wręczyć wizytówkę służbową?

 • Podczas konferencji czy spotkań branżowych 

W tłumie ludzi uczestniczących w tego typu wydarzeniu często nie ma czasu ani przestrzeni na wyciągnięcie telefonu i wymianę numerów. Tłok i pośpiech zwiększają także ryzyko nieprawidłowego zapisu ciągu cyfr, przez co możemy stracić szansę na dalsze kontynuowanie znajomości lub skazać się na długie godziny poszukiwania innej formy kontaktu z naszym rozmówcą. Ponadto wiele osób podczas oficjalnych wydarzeń nie bierze ze sobą telefonu, aby móc w pełni skupić się na wykładzie czy prezentacji i nie rozpraszać się przez tego typu urządzenia. W tej sytuacji trudność może stanowić znalezienie kartki i długopisu, aby na szybko zapisać sobie dane rozmówcy. Natomiast wymiana wizytówek zajmuje tylko kilka sekund – mając w namacalnej formie kontakt do interesanta, szybko przypomnimy sobie jego twarz i temat rozmowy, a jego osoba nie zniknie pośród setek numerów w cyfrowej książce telefonicznej. 

 • Podczas targów branżowych 

Targi to eventy, które często są szczegółowo zaplanowane w taki sposób, aby każdy uczestnik mógł wyciągnąć z nich jak najwięcej. W związku z tym niekiedy czas na dłuższe rozmowy czy zapisanie numerów telefonu jest bardzo ograniczony – wymiana wizytówek pozwala zatem na szybkie przekazanie sobie nawzajem najważniejszych informacji i późniejsze umówienie się na indywidualne spotkanie w bardziej dogodnych okolicznościach.

 • Podczas przypadkowych spotkań 

Często się zdarza, że niespodziewanie spotykamy ważną osobę całkowicie przypadkiem. Zaopatrzenie się w wizytówki pozwala uniknąć przegapienia okazji na nawiązanie cennej znajomości biznesowej lub innego typu relacji przez brak przygotowania. Możemy nosić je zawsze przy sobie – w kieszeni, portfelu, walizce, teczce czy torbie na laptopa, dzięki czemu nigdy nie stracimy okazji na wymianę kontaktów. Czasami po prostu nie jesteśmy w stanie przewidzieć okazji do spotkania z potencjalnym partnerem biznesowym czy klientem, a niektóre szanse na nawiązanie kontaktu mogą się już nie powtórzyć. 

 • W przypadku braku możliwości używania telefonów

Pomimo zapanowania ery cyfrowej, w niektórych miejscach nadal nie wolno używać telefonów komórkowych lub innego typu urządzeń. Ich zastosowanie może być także czasowo ograniczane ze względu na różne czynniki. Teatry, muzea, miejsca kultury, ważne wydarzenia państwowe – w wielu przypadkach używanie telefonu jest po prostu nie na miejscu i może zostać uznane za brak kultury i poszanowania dla innych. Wizytówka stanowi zatem najbardziej uniwersalne źródło kluczowych informacji kontaktowych – osobistych i biznesowych, które można wręczyć niemal w każdej sytuacji, bez większych ograniczeń. 

 • Na koniec spotkania

Wizytówkę najczęściej wręcza się na zakończenie spotkania, aby przekazać kontakt do siebie na przyszłość – w sytuacji, gdy potencjalny partner lub klient będą chcieli ponownie się skontaktować telefonicznie, mailowo lub osobiście stawić się pod zamieszczonym adresem. W przypadku, gdy nasz towarzysz pierwszy poda swoją wizytówkę, należy odwdzięczyć się tym samym – zaproponowanie podania wyłącznie numeru telefonu, aby mógł zapisać w swojej komórce, może wówczas wydawać się mało eleganckie i nieprofesjonalne. 

Wizytówki osobiste

Wizytówki osobiste są tożsame z dobrą autoprezentacją i profesjonalnym podejściem do swojej profesji. Zazwyczaj reprezentują osoby świadczące usługi wykonywane w ramach wolnych zawodów, dzięki czemu mogą one szybko przekazywać informacje o sobie bez ryzyka utraty kontaktu. Personalizowane wizytówki osobiste świadczą o zaangażowaniu i chęci zrobienia wrażenia na potencjalnym kliencie poprzez wyróżnienie się na tle konkurentów. Oprócz podstawowych informacji na wizytówce osobistej można umieścić także swoje namiary na konta społecznościowe, na przykład na LinkedIn. 

Drukarnia 4LUCKY w Żywcu – jakie wizytówki możemy zaoferować?

Decydując się na naszą usługę druku cyfrowego, możesz mieć pewność, że wizytówki zostaną przygotowane w sposób profesjonalny i staranny – w końcu wizytówka przedstawia Cię i Twoją markę. Wiemy, jak ważne jest dobre zaprezentowanie się innym, zrobienie wrażenia, nawet gdy nie ma na to czasu, dlatego oferujemy wizytówki najlepszej jakości. Szeroki wybór pozwala na podjęcie przemyślanej decyzji, kompatybilnej z ideą i specyfiką reprezentowanej firmy. Wykonujemy także wizytówki osobiste, z prywatnymi danymi kontaktowymi, które bywają przydatne równie często. 

Wizytówki w Żywcu. Nasza oferta

U nas znajdziesz wizytówki o wymiarach 90×50 mm i 85×55 mm oraz wizytówki składane o wymiarze 180 x 50 mm – 100, 250, 500, 1000 lub 2000 sztuk o następującej specyfikacji:

 • wersja standard – 4+4, papier kredowy o gramaturze 350 g, 
 • wersja standard – wizytówki foliowane pokryte folią połysk – 4+4, papier kredowy o gramaturze 350 g, 
 • wersja standard – wizytówki foliowane pokryte folią matową – 4+4, papier kredowy o gramaturze 350 g, 
 • wersja standard – wizytówki foliowane pokryte folią soft – 4+4, papier kredowy o gramaturze 350 g,
 • wersja EKO – 1+1 – ekologiczne wizytówki na papierze ekokraft o gramaturze 300 g.

Jaki rodzaj wizytówek wybrać?

Papier kredowy to idealne rozwiązanie dla osób ceniących elegancję i prostotę, które chcą, aby ich wizytówki były klasyczne i pięknie się prezentowały, a dane były wyraźne i widoczne. Z kolei wizytówki foliowane pozwalają nie tylko na ochronę nadruku w przypadku zagnieceń, zarysowań czy niekorzystnych warunków atmosferycznych, dzięki czemu wizytówki są trwalsze, ale także z pewnością wzbudzą zainteresowanie swoją fakturą i nowoczesnością. 

 • Wizytówki pokryte połyskującą folią świetnie sprawdzą się w przypadku osób lubiących niebanalne rozwiązania i ciekawą fakturę. 
 • Z kolei folia matowa doskonale podkreśla ekskluzywność i efektywność. 
 • Folia soft zrobi niepowtarzalne wrażenie ze względu na niesamowity efekt i satynową fakturę – są przyjemne w dotyku i nadają szykowności, dzięki subtelnemu wyglądowi.
 • Natomiast papier ekokraft jest w pełni ekologiczny i całkowicie biodegradowalny – świadczy o zaangażowaniu w protekcyjne działania mające na celu ochronę przyrody i wybieraniu przyjaznych dla środowiska rozwiązań. Oprócz ważnej misji wyróżnia je wysoki poziom trwałości mechanicznej. 

Żywiec. Unikatowe wizytówki gwarantowane 

Bez względu na indywidualne upodobania, każdą wizytówkę cechuje wysoka jakość wykonania, precyzja i dopracowanie. Z największą starannością dbamy o każdy szczegół, aby wszystkie ważne informacje kontaktowe były w pełni wyraźne i czytelne, a do tego prezentowały się w wyjątkowy sposób. Dzięki wyróżniającym się wizytówkom szybko zapadniesz w pamięci każdemu przyszłemu klientowi i potencjalnemu partnerowi biznesowemu, a efekty ich używania szybko zaowocują! Chętnie pomożemy Ci w opracowaniu projektu i we wszystkim Ci doradzimy – razem stworzymy unikalne i niespotykane wizytówki.

 

Oferujemy osobisty odbiór wizytówek: Cisiec, ul. Czarkowskiego 5 lub wysyłkę kurierem, który dostarczy wizytówki wprost do rąk Klienta. 

Skontaktuj się z nami

biuro.4lucky@gmail.com

Arek: 662-383-612
Kuba: 507-825-064

 

4Lucky